Pobierz za darmo
menu

FAQ

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Aplikację Roler znajdziesz w zależności od systemu operacyjnego Twojego telefonu w Google Play (Android) lub App Store (iPhone)

W momencie rezerwacji lub wynajmu Hulajnogi przez Użytkownika, Operator automatycznie dokonuje blokady kwoty w wysokości 10 (dziesięć) złotych z karty kredytowej Użytkownika w celu zabezpieczenia możliwości dokonania płatności. W czasie trwania przejazdu, którego koszt przekroczy 10 (dziesięć) złotych, Operator dokonuje kolejnej blokady kwoty w wysokości 10 (dziesięciu) złotych z karty kredytowej Użytkownika. Opisany proces jest ponawiany aż do chwili zakończenia przejazdu. Pobrane kwoty będą rozliczone z kwotą należną za faktyczne użytkowanie pojazdu. Ewentualna nadwyżka pozostała po zakończeniu przejazdu będzie zwrócona Użytkownikowi na jego wniosek lub pozostanie na koncie Użytkownika do wykorzystania na kolejne przejazdy.

Ewentualna nadwyżka pozostała po zakończeniu przejazdu będzie zwrócona Użytkownikowi na jego wniosek lub pozostanie na koncie Użytkownika do wykorzystania na kolejne przejazdy. Wystarczy napisać maila z prośbą o zwrot środków z aplikacji na adres biuro@roler.pl

Upewnij się, że prawidłowo zakończyłeś jazdę i urządzenie znajduję się w strefie parkowania. Po zablokowaniu przejazdu usłyszysz sygnał dźwiękowy i otrzymasz potwierdzenie w aplikacji. Upewnij się, że Twój telefon ma dobre połączenie z siecią komórkową i/lub Wi-Fi. Spróbuj zamknąć i uruchomić ponownie aplikację.

Zespół Roler nieustannie wprowadza nowe funkcje oraz poprawia błędy dlatego zachęcamy do posiadania najnowszej wersji aplikacji Roler. Przyczyną pojawiania się błędów może być posiadanie nieaktualnej aplikacji.

Strefa zakazu parkowania jest oznaczona na mapie kolorem czerwonym. Nie możesz zakończyć przejazdu w tym obszarze. W pozostałej, wyznaczonej części mapy istnieje możliwość parkowania urządzeń. Zwróć uwagę na to, żeby Twoje parkowanie nie blokowało dróg publicznych, przystanków komunikacji miejskiej oraz innych pojazdów czy wejść do budynków.

Obecnie jesteśmy na terenie Katowic, Sosnowca i Chorzowa. Niebawem na liście pojawią się również inne miasta.